| User | cjaudi30 |
| Upload Date | Sun, 14 Jun 2020 17:58:22 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.42 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1313 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2333 | |
| Integer Score | 1162 | |
| Floating Point Score | 1471 | |
|
AES-XTS
|
2333
3.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1309
6.62 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1361
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1144
3.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
992
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
983
308.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1149
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1107
352.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1151
8.96 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1328
15.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1453
1.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1294
8018.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1537
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1353
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1211
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2449
120.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2232
30.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1642
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1099
9.84 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1294
41.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1152
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 10964 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4269 | |
| Integer Score | 10607 | |
| Floating Point Score | 12852 | |
|
AES-XTS
|
4269
7.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15738
79.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16480
779.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3658
10.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13622
16.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14658
4.59 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11363
616.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5379
1.67 MB/sec |
|
|
Clang
|
16370
127.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8968
104.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13781
17.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19829
122847.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14140
777.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16576
127.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9169
226.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20045
983.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19355
263.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22046
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12003
107.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9262
296.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2829
109.3 images/sec |