| User | picknmix |
| Upload Date | Mon, 23 Sep 2024 16:25:09 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd FreeBook |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 800 MHz |
| Maximum Frequency | 3387 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 11.75 GB |
| Single-Core Score | 854 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1647 | |
| Integer Score | 779 | |
| Floating Point Score | 883 | |
|
AES-XTS
|
1647
2.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
560
2.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
956
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
634
1.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
822
965.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
767
240.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
736
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
971
309.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
849
6.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
813
9.42 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
857
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
827
5122.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
789
43.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1008
7.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
706
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1748
85.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1545
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1029
826.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
632
5.66 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
640
20.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
570
22.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 2426 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4584 | |
| Integer Score | 2233 | |
| Floating Point Score | 2483 | |
|
AES-XTS
|
4584
7.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1728
8.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1817
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2125
5.99 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2255
2.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1844
577.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2771
150.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2597
827.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2801
21.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2471
28.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2593
3.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2872
17796.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2555
140.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3132
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1972
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4379
214.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3929
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3576
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1769
15.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1293
41.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1340
51.8 images/sec |