| User | picknmix |
| Upload Date | Mon, 23 Sep 2024 13:35:44 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ECS LIVA Z7 Plus |
| Motherboard | ECS MTLH-MINI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 18 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 26407 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 9 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 9 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.64 GB |
| Single-Core Score | 1686 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4220 | |
| Integer Score | 1441 | |
| Floating Point Score | 1796 | |
|
AES-XTS
|
4220
7.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1330
6.72 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1674
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1102
3.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1530
1.80 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1462
458.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1563
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1460
465.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1505
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1422
16.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1742
2.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1669
10341.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1605
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1769
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1411
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2924
143.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2870
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2167
1.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1429
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1543
49.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1345
52.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 10238 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10358 | |
| Integer Score | 9748 | |
| Floating Point Score | 11278 | |
|
AES-XTS
|
10358
17.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9018
45.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12662
599.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4994
14.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10976
12.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10944
3.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11514
624.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8778
2.73 MB/sec |
|
|
Clang
|
12082
94.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9503
110.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10320
12.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12912
79997.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10895
598.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12866
99.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10511
259.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17277
847.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21245
289.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18295
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9247
82.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6570
210.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4686
181.1 images/sec |