| User | picknmix |
| Upload Date | Tue, 10 Sep 2024 06:25:06 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | TECNO Mobile Limited Megamini Gaming G1 |
| Motherboard | TECNO TECNO |
| Power Plan | Balanced Mode |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Frequency | 31838 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.70 GB |
| Single-Core Score | 1982 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4345 | |
| Integer Score | 1755 | |
| Floating Point Score | 2081 | |
|
AES-XTS
|
4345
7.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1651
8.35 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2014
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1524
4.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1844
2.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1755
549.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1703
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1848
588.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1795
14.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1706
19.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2044
2.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1937
11999.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1595
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2081
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1561
38.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3522
172.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3373
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2615
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1638
14.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1879
60.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1612
62.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 13291 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12225 | |
| Integer Score | 12847 | |
| Floating Point Score | 14431 | |
|
AES-XTS
|
12225
20.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13467
68.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18900
894.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7082
20.0 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15547
18.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
15548
4.87 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12624
685.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11870
3.69 MB/sec |
|
|
Clang
|
13030
101.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11202
129.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15954
20.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16519
102342.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14799
813.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19261
148.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11638
286.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22384
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21647
295.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25042
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9856
88.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8504
271.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
6358
245.7 images/sec |