| Upload Date | Tue, 03 Sep 2024 21:25:19 +0000 |
| Views | 78 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | TECNO TECNO BG6m |
| Model ID | TECNO TECNO BG6m |
| Motherboard | TECNO-BG6m |
| Governor | uscfreq |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.61 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores @ 1.61 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 1.74 GB |
| Single-Core Score | 276 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 319 | |
| Integer Score | 283 | |
| Floating Point Score | 255 | |
|
AES-XTS
|
319
557.7 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
335
1.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
219
10.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
500
1.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
254
298.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
253
79.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
283
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
306
97.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
290
2.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
195
2.26 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
202
252.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
435
2696.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
160
8.78 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
280
2.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
233
5.75 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
367
18.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
483
6.57 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
369
296.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
170
1.52 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
247
7.91 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
118
4.55 images/sec |
| Multi-Core Score | 715 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 903 | |
| Integer Score | 743 | |
| Floating Point Score | 622 | |
|
AES-XTS
|
903
1.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
958
4.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
651
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1201
3.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
633
743.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
666
208.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
789
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
805
256.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
733
5.71 Klines/sec |
|
|
Camera
|
470
5.45 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
279
349.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
902
5587.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
431
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
820
6.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
646
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
868
42.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1367
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1115
895.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
427
3.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
588
18.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
283
10.9 images/sec |