| User | vandelay |
| Upload Date | Sun, 24 May 2020 16:38:36 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B360M-DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B360M DS3H |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G5400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1196 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 631 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 936 | |
| Integer Score | 552 | |
| Floating Point Score | 750 | |
|
AES-XTS
|
936
1.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
644
3.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1039
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
623
1.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
410
481.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
417
130.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
576
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
456
145.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
485
3.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
523
6.06 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
432
540.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
631
3911.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
577
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
652
5.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
655
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1407
69.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1711
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1165
935.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
666
5.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
773
24.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
435
16.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 2186 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3729 | |
| Integer Score | 2105 | |
| Floating Point Score | 2105 | |
|
AES-XTS
|
3729
6.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2281
11.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2491
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1990
5.61 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1776
2.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2001
626.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2262
122.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2094
667.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2263
17.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1887
21.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2012
2.52 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2430
15051.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1860
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2002
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2322
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3212
157.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3709
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2969
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1569
14.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1722
55.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
890
34.4 images/sec |