| User | johnxlm |
| Upload Date | Sat, 24 Aug 2024 01:05:31 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GIGABYTE P35V2 |
| Motherboard | GIGABYTE P35V2 |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4710HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.43 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 2431 MHz |
| Package | Socket 1364 BGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 1554 MT/s |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 595 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 802 | |
| Integer Score | 575 | |
| Floating Point Score | 603 | |
|
AES-XTS
|
802
1.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
572
2.89 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
671
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
614
1.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
543
638.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
562
175.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
497
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
542
172.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
609
4.75 Klines/sec |
|
|
Camera
|
580
6.73 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
496
620.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
658
4078.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
505
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
531
4.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
482
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
933
45.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1116
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
725
582.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
469
4.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
469
15.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
549
21.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1376 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2284 | |
| Integer Score | 1298 | |
| Floating Point Score | 1394 | |
|
AES-XTS
|
2284
3.89 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1502
7.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1649
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1327
3.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1029
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1176
368.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1355
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1372
437.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1288
10.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1099
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1328
1.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1624
10062.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
992
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1024
7.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1376
33.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2044
100.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2332
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1795
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1116
10.00 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1391
44.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
962
37.2 images/sec |