| User | Mustakeel |
| Upload Date | Sun, 24 May 2020 12:46:56 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro Education (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7050 |
| Motherboard | Dell Inc. 0XHGV1 |
| Power Plan | Driver Booster Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1101 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1539 | |
| Integer Score | 1010 | |
| Floating Point Score | 1225 | |
|
AES-XTS
|
1539
2.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1088
5.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1242
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
852
2.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
788
924.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
1045
327.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1075
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
998
318.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1054
8.21 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1024
11.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1101
1.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1137
7042.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1084
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1043
8.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1045
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1919
94.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2131
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1392
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1019
9.13 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1132
36.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
962
37.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3568 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2521 | |
| Integer Score | 3471 | |
| Floating Point Score | 3953 | |
|
AES-XTS
|
2521
4.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4239
21.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5407
255.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1577
4.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2146
2.52 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4428
1.39 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4014
217.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3171
1010.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
4620
36.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3625
42.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5033
6.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5773
35766.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4043
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4379
33.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3751
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4852
238.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7719
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6454
5.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4002
35.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1678
53.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1176
45.4 images/sec |