| User | wagnerbertolini |
| Upload Date | Fri, 23 Aug 2024 18:13:36 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B550M-PLUS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4196 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 3146 MT/s |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1482 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3612 | |
| Integer Score | 1257 | |
| Floating Point Score | 1613 | |
|
AES-XTS
|
3612
6.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1416
7.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1446
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1216
3.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1183
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1211
379.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1277
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1159
369.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1265
9.86 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1170
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1449
1.81 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1387
8595.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1666
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1447
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1311
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2688
131.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2747
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1743
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1223
11.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1376
44.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1398
54.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 10061 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6606 | |
| Integer Score | 9662 | |
| Floating Point Score | 11500 | |
|
AES-XTS
|
6606
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13251
67.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
14085
666.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4541
12.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10412
12.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11504
3.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10030
544.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7123
2.22 MB/sec |
|
|
Clang
|
11634
90.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8694
100.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12423
15.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15583
96544.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
11318
622.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12416
95.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10177
250.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17803
873.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
20507
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16022
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10036
89.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8009
256.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3573
138.0 images/sec |