| User | vval |
| Upload Date | Fri, 23 Aug 2024 15:11:14 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows Server 2016 Standard (64-bit) |
| Model | Red Hat KVM |
| Motherboard | |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-12xx v2 (Ivy Bridge, IBRS) |
| Topology | 3 Processors, 3 Cores |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2395 MHz |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.91 GB FPM_RAM |
| Single-Core Score | 322 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 380 | |
| Integer Score | 311 | |
| Floating Point Score | 336 | |
|
AES-XTS
|
380
662.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
304
1.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
420
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
209
588.9 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
267
313.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
386
120.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
337
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
317
101.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
283
2.20 Klines/sec |
|
|
Camera
|
326
3.78 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
242
303.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
387
2395.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
313
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
311
2.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
318
7.83 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
483
23.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
597
8.13 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
383
307.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
240
2.15 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
323
10.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
248
9.59 images/sec |
| Multi-Core Score | 804 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 822 | |
| Integer Score | 767 | |
| Floating Point Score | 882 | |
|
AES-XTS
|
822
1.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
791
4.00 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1177
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
613
1.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
801
940.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
836
262.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
844
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
664
211.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
672
5.24 Klines/sec |
|
|
Camera
|
636
7.38 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
656
821.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
916
5674.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
812
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1015
7.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
890
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1319
64.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1528
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1150
923.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
603
5.40 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
786
25.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
521
20.1 images/sec |