| User | bdfoster1980 |
| Upload Date | Mon, 19 Aug 2024 16:01:54 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware20,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4525 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB EDO RAM |
| Single-Core Score | 1472 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3130 | |
| Integer Score | 1263 | |
| Floating Point Score | 1649 | |
|
AES-XTS
|
3130
5.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1447
7.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1485
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1024
2.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1204
1.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1254
393.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1349
73.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1220
388.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1259
9.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1192
13.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1453
1.82 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1476
9144.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1712
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1474
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1347
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2749
134.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2848
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1747
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1285
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1337
42.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1433
55.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 8452 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7262 | |
| Integer Score | 7814 | |
| Floating Point Score | 10034 | |
|
AES-XTS
|
7262
12.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8757
44.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10944
517.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4010
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8540
10.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8398
2.63 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8255
448.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6485
2.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
9375
73.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7854
91.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8946
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11267
69800.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9585
526.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10902
83.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8811
217.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15137
742.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19016
259.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14772
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8548
76.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6881
220.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4472
172.8 images/sec |