| User | Michal_F |
| Upload Date | Thu, 15 Aug 2024 17:54:49 +0000 |
| Views | 6 |
| Notes | Curve optimizer -15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5146 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 48.00 GB DDR5 SDRAM 5994 MT/s |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2084 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6021 | |
| Integer Score | 1731 | |
| Floating Point Score | 2194 | |
|
AES-XTS
|
6021
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1827
9.24 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1986
94.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1524
4.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1721
2.02 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1710
535.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1637
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1758
560.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1868
14.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1599
18.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2092
2.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1927
11935.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2248
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2147
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1696
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3772
185.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3851
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2412
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1557
13.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1770
56.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1780
68.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 13513 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10567 | |
| Integer Score | 12877 | |
| Floating Point Score | 15381 | |
|
AES-XTS
|
10567
18.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15227
77.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18234
862.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6670
18.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14739
17.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14682
4.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13313
722.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9598
2.99 MB/sec |
|
|
Clang
|
16607
129.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11447
132.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15790
19.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19906
123327.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13750
755.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
16443
126.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13296
327.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23679
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28482
388.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
21281
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13162
117.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10847
346.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5888
227.5 images/sec |