| User | gnomesukno |
| Upload Date | Thu, 15 Aug 2024 03:31:15 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4834 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1702 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3944 | |
| Integer Score | 1458 | |
| Floating Point Score | 1856 | |
|
AES-XTS
|
3944
6.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1756
8.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1681
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1407
3.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1376
1.62 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1370
429.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1458
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1338
426.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1490
11.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1305
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1666
2.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1617
10015.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1939
106.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1635
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1515
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3044
149.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3160
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2025
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1418
12.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1610
51.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1560
60.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 10839 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6666 | |
| Integer Score | 10420 | |
| Floating Point Score | 12441 | |
|
AES-XTS
|
6666
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14442
73.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15390
728.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4751
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11651
13.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12288
3.85 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10732
582.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7586
2.36 MB/sec |
|
|
Clang
|
13252
103.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8882
103.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13523
16.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16832
104282.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12683
697.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13905
107.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11041
272.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18192
892.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21698
295.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18468
14.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10936
98.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8706
278.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3592
138.8 images/sec |