| User | gnomesukno |
| Upload Date | Thu, 15 Aug 2024 02:41:52 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4684 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1658 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3977 | |
| Integer Score | 1411 | |
| Floating Point Score | 1805 | |
|
AES-XTS
|
3977
6.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1627
8.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1631
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1373
3.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1334
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1334
418.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1416
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1323
421.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1440
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1268
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1623
2.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1566
9704.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1884
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1628
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1477
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2992
146.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3066
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1991
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1376
12.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1518
48.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1511
58.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 10804 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6677 | |
| Integer Score | 10298 | |
| Floating Point Score | 12589 | |
|
AES-XTS
|
6677
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14296
72.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15204
719.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4678
13.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10851
12.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12326
3.86 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10845
588.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7565
2.35 MB/sec |
|
|
Clang
|
13306
103.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8771
101.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13434
16.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17634
109249.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12699
698.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14332
110.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11039
272.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18470
906.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22126
301.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18560
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10936
98.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8823
282.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3613
139.6 images/sec |