| User | gnomesukno |
| Upload Date | Tue, 13 Aug 2024 01:32:59 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4684 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1652 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4008 | |
| Integer Score | 1411 | |
| Floating Point Score | 1783 | |
|
AES-XTS
|
4008
6.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1703
8.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1621
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1350
3.81 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1323
1.55 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1327
415.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1430
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1307
416.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1447
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1253
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1547
1.94 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1548
9592.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1865
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1608
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1473
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2919
143.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3048
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1885
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1351
12.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1575
50.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1535
59.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 10863 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6652 | |
| Integer Score | 10453 | |
| Floating Point Score | 12452 | |
|
AES-XTS
|
6652
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14210
71.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15358
726.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4692
13.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11560
13.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12624
3.96 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10966
595.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7560
2.35 MB/sec |
|
|
Clang
|
13537
105.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8881
102.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13207
16.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17554
108752.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12737
700.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13708
105.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11027
271.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18256
895.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22032
300.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18315
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10970
98.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8606
275.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3595
138.9 images/sec |