| User | vandelay |
| Upload Date | Sun, 24 May 2020 06:17:44 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude E5450 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DCPV1 |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-5300U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2.89 GHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Broadwell-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 583 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 860 | |
| Integer Score | 529 | |
| Floating Point Score | 653 | |
|
AES-XTS
|
860
1.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
509
2.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
647
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
490
1.38 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
453
531.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
454
142.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
585
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
545
173.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
547
4.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
561
6.51 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
431
539.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
649
4022.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
460
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
595
4.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
609
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
855
41.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1232
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
904
726.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
669
5.99 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
433
13.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
711
27.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 1543 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2116 | |
| Integer Score | 1484 | |
| Floating Point Score | 1576 | |
|
AES-XTS
|
2116
3.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1727
8.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1845
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1482
4.18 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1188
1.39 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1336
418.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1627
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1472
468.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1548
12.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1257
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1414
1.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1755
10870.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1293
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1462
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1671
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2372
116.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2896
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2153
1.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1344
12.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1070
34.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
891
34.4 images/sec |