| User | gnomesukno |
| Upload Date | Tue, 13 Aug 2024 01:22:42 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-I GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 4734 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1685 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4046 | |
| Integer Score | 1438 | |
| Floating Point Score | 1826 | |
|
AES-XTS
|
4046
6.90 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1719
8.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1652
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1430
4.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1353
1.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1347
422.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1436
78.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1331
424.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1453
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1280
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1623
2.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1585
9821.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1905
104.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1641
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1480
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3028
148.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3108
42.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1992
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1395
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1567
50.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1545
59.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 10761 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6696 | |
| Integer Score | 10309 | |
| Floating Point Score | 12418 | |
|
AES-XTS
|
6696
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14345
72.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15210
719.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4756
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11341
13.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11748
3.68 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10941
593.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7616
2.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
13027
101.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8764
101.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13353
16.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17053
105648.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12454
684.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14218
109.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10970
270.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18298
897.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21938
298.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18242
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10912
97.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8675
277.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3533
136.5 images/sec |