| User | Michal_F |
| Upload Date | Sun, 11 Aug 2024 14:09:27 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP 260 G3 DM |
| Motherboard | HP 84F5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-7130U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2692 MHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 2126 MT/s |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 709 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 951 | |
| Integer Score | 675 | |
| Floating Point Score | 741 | |
|
AES-XTS
|
951
1.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
622
3.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
790
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
693
1.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
618
726.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
651
203.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
699
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
687
218.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
674
5.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
657
7.61 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
542
677.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
717
4441.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
590
32.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
670
5.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
674
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1141
56.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1337
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
865
694.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
553
4.95 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
606
19.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
809
31.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 1575 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2306 | |
| Integer Score | 1497 | |
| Floating Point Score | 1622 | |
|
AES-XTS
|
2306
3.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1661
8.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1875
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1605
4.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1211
1.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1425
446.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1609
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1325
422.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1527
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1347
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1225
1.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1896
11748.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1270
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1435
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1646
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2233
109.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2940
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2116
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1299
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1268
40.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1283
49.6 images/sec |