| User | Michal_F |
| Upload Date | Sat, 10 Aug 2024 17:54:19 +0000 |
| Views | 27 |
| Notes | PBO Eco 65W |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5572 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 48.00 GB DDR5 SDRAM 1422 MT/s |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2468 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8279 | |
| Integer Score | 1966 | |
| Floating Point Score | 2588 | |
|
AES-XTS
|
8279
14.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1962
9.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2094
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1778
5.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1933
2.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1869
585.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2033
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1943
619.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2024
15.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2076
24.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2553
3.19 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2099
13004.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2389
131.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2636
20.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1943
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4698
230.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4283
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2960
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1826
16.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2037
65.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2401
92.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 14055 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10575 | |
| Integer Score | 13254 | |
| Floating Point Score | 16369 | |
|
AES-XTS
|
10575
18.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15299
77.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18481
874.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6655
18.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14351
16.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14808
4.64 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14434
783.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9590
2.98 MB/sec |
|
|
Clang
|
17288
134.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13190
152.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18113
22.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19590
121365.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13714
753.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
18760
144.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14350
353.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
25983
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30407
414.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
23324
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13877
124.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11098
354.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
6082
235.0 images/sec |