| User | vval |
| Upload Date | Thu, 08 Aug 2024 12:06:16 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows Server 2016 Standard (64-bit) |
| Model | Red Hat KVM |
| Motherboard | |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-12xx v2 (Ivy Bridge, IBRS) |
| Topology | 3 Processors, 3 Cores |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Maximum Frequency | 2395 MHz |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.91 GB FPM_RAM |
| Single-Core Score | 328 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 361 | |
| Integer Score | 314 | |
| Floating Point Score | 352 | |
|
AES-XTS
|
361
630.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
311
1.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
428
20.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
245
691.3 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
317
372.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
346
108.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
340
18.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
308
98.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
261
2.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
302
3.51 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
250
312.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
413
2560.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
305
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
353
2.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
347
8.55 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
527
25.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
621
8.46 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
366
294.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
259
2.32 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
319
10.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
267
10.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 836 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 840 | |
| Integer Score | 782 | |
| Floating Point Score | 952 | |
|
AES-XTS
|
840
1.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
787
3.98 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1242
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
618
1.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
771
904.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
718
225.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
758
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
720
229.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
743
5.79 Klines/sec |
|
|
Camera
|
804
9.32 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
674
843.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1134
7028.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
867
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
910
7.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
856
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1254
61.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1650
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1106
888.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
692
6.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1055
33.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
673
26.0 images/sec |