| User | picknmix |
| Upload Date | Tue, 06 Aug 2024 06:43:19 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. NUC14RVS |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. NUC14RVS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Maximum Frequency | 30189 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.32 GB |
| Single-Core Score | 1774 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4566 | |
| Integer Score | 1498 | |
| Floating Point Score | 1907 | |
|
AES-XTS
|
4566
7.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1518
7.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1678
79.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1370
3.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1480
1.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1486
465.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1561
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1436
457.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1530
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1442
16.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1873
2.34 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1730
10720.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1683
92.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1864
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1428
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3144
154.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3035
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2281
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1582
14.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1708
54.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1419
54.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 13887 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 12381 | |
| Integer Score | 13095 | |
| Floating Point Score | 15854 | |
|
AES-XTS
|
12381
21.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10799
54.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18464
873.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6953
19.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14541
17.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14092
4.41 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
15764
855.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11727
3.65 MB/sec |
|
|
Clang
|
16888
131.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12768
148.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15634
19.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18422
114131.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
15117
831.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17254
132.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14466
356.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
23153
1.14 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
30660
417.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
25487
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14320
128.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9030
288.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
6255
241.7 images/sec |