| User | McKnuty |
| Upload Date | Sat, 23 May 2020 21:48:20 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Datacenter (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP Z600 Workstation |
| Motherboard | Hewlett-Packard 0B54h |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon X5675 |
| Topology | 2 Processors, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.06 GHz |
| Maximum Frequency | 3.46 GHz |
| Package | Socket 1366 LGA |
| Codename | Westmere-EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 36.00 GB DDR3 SDRAM 664 MHz |
| Channels | 3 |
| Single-Core Score | 609 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 591 | |
| Integer Score | 612 | |
| Floating Point Score | 604 | |
|
AES-XTS
|
591
1.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
861
4.36 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
700
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
649
1.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
584
685.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
586
183.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
625
33.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
483
153.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
611
4.76 Klines/sec |
|
|
Camera
|
491
5.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
520
650.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
628
3890.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
528
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
665
5.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
653
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
857
42.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1055
14.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
658
528.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
399
3.57 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
728
23.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
304
11.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 5652 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3546 | |
| Integer Score | 5878 | |
| Floating Point Score | 5513 | |
|
AES-XTS
|
3546
6.05 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9506
48.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8379
396.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2754
7.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6587
7.73 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6644
2.08 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6002
325.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4438
1.38 MB/sec |
|
|
Clang
|
7684
59.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4265
49.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5277
6.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7251
44923.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5579
306.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6488
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6270
154.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7555
370.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11898
162.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7850
6.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5107
45.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3215
102.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1420
54.9 images/sec |