| User | fathur |
| Upload Date | Sun, 28 Jul 2024 11:49:22 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Gaming Laptop 15-fa1xxx |
| Motherboard | HP 8BC8 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13420H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 919 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2241 | |
| Integer Score | 791 | |
| Floating Point Score | 975 | |
|
AES-XTS
|
2241
3.82 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
576
2.91 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
967
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
689
1.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
767
900.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
826
258.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
877
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
881
280.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
777
6.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
834
9.67 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
743
929.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
956
5925.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
896
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
974
7.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
797
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1578
77.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1687
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1361
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
794
7.11 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
744
23.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
719
27.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5227 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4811 | |
| Integer Score | 4951 | |
| Floating Point Score | 5895 | |
|
AES-XTS
|
4811
8.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4372
22.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7187
340.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2685
7.57 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5220
6.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5771
1.81 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5897
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3969
1.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
6028
47.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4981
57.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5681
7.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7122
44122.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5351
294.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7054
54.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5645
139.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8361
410.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11398
155.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9423
7.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5642
50.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3104
99.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2203
85.1 images/sec |