| User | geekrodrig |
| Upload Date | Sat, 27 Jul 2024 23:05:25 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5502 |
| Motherboard | Dell Inc. 068YFR |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.69 GHz |
| Maximum Frequency | 4.69 GHz |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.73 GB |
| Single-Core Score | 1062 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3021 | |
| Integer Score | 916 | |
| Floating Point Score | 1053 | |
|
AES-XTS
|
3021
5.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
793
4.01 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1042
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
801
2.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
861
1.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
927
290.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
983
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1003
319.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
932
7.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
936
10.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1023
1.28 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
961
5954.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
898
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
866
6.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
859
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1696
83.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1868
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1303
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
701
6.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
966
30.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
963
37.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3514 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6703 | |
| Integer Score | 3175 | |
| Floating Point Score | 3716 | |
|
AES-XTS
|
6703
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3567
18.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4251
201.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2753
7.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2650
3.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3078
964.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3565
193.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3043
969.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3097
24.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2870
33.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4208
5.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4386
27175.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2726
149.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3376
26.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3832
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5170
253.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6325
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4600
3.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2636
23.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2895
92.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2498
96.5 images/sec |