| User | picknmix |
| Upload Date | Wed, 24 Jul 2024 08:52:03 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7780 |
| Motherboard | Dell Inc. 0342YC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13950HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Maximum Frequency | 29877 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.69 GB |
| Single-Core Score | 1770 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4257 | |
| Integer Score | 1548 | |
| Floating Point Score | 1837 | |
|
AES-XTS
|
4257
7.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1550
7.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1717
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1527
4.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1524
1.79 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1466
459.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1610
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1556
495.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1505
11.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1494
17.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1889
2.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1683
10429.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1600
88.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1777
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1391
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2985
146.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2926
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2244
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1445
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1643
52.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1370
52.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 16704 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14394 | |
| Integer Score | 16374 | |
| Floating Point Score | 17805 | |
|
AES-XTS
|
14394
24.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
21312
107.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20511
970.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
8694
24.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
17313
20.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
17730
5.55 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
18868
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12528
3.90 MB/sec |
|
|
Clang
|
17945
139.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
17095
198.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7648
9.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
23907
148115.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
23342
1.28 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
27189
209.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19164
472.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
27058
1.33 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
34947
476.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13951
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17988
161.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
14099
450.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
7663
296.1 images/sec |