| Upload Date | Tue, 23 Jul 2024 07:22:28 +0000 |
| Views | 28 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | Hisense SmartTV 4K FFM |
| Model ID | Hisense SmartTV 4K FFM |
| Motherboard | his9603 |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM Generic |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.53 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.53 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 1.75 GB |
| Single-Core Score | 119 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 158 | |
| Integer Score | 125 | |
| Floating Point Score | 101 | |
|
AES-XTS
|
158
275.9 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
174
902.8 KB/sec |
|
|
Image Compression
|
114
5.40 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
276
777.3 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
98
114.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
108
33.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
129
7.02 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
133
42.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
109
846.9 lines/sec |
|
|
Camera
|
67
0.78 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
69
85.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
189
1173.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
50
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
142
1.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
130
3.21 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
124
6.10 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
214
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
131
105.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
60
535.9 pixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
107
3.43 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
42
1.62 images/sec |
| Multi-Core Score | 396 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 603 | |
| Integer Score | 416 | |
| Floating Point Score | 318 | |
|
AES-XTS
|
603
1.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
581
2.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
396
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
748
2.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
349
409.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
392
122.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
466
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
476
151.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
361
2.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
198
2.29 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
187
234.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
585
3626.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
177
9.70 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
519
4.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
452
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
348
17.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
794
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
366
294.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
167
1.50 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
338
10.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
129
4.99 images/sec |