| Upload Date | Sun, 14 Jul 2024 17:22:29 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 2349SW7 |
| Motherboard | LENOVO 2349SW7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3720QM |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3594 MHz |
| Package | Socket 988B rPGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 1596 MT/s |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 767 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 842 | |
| Integer Score | 739 | |
| Floating Point Score | 814 | |
|
AES-XTS
|
842
1.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
828
4.19 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
852
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
738
2.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
661
776.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
691
216.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
741
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
724
230.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
706
5.50 Klines/sec |
|
|
Camera
|
729
8.45 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
768
961.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
804
4984.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
717
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
757
5.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
760
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1314
64.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1389
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
886
711.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
546
4.89 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
798
25.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
576
22.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 2892 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3310 | |
| Integer Score | 2827 | |
| Floating Point Score | 2962 | |
|
AES-XTS
|
3310
5.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3643
18.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3579
169.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2094
5.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2493
2.93 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2896
907.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3103
168.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2595
826.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2874
22.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2532
29.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3214
4.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3715
23015.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2417
132.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2956
22.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3196
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4353
213.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5502
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3820
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2242
20.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2220
71.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1240
47.9 images/sec |