| User | picknmix |
| Upload Date | Thu, 11 Jul 2024 10:01:41 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited MINISFORUM |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd MTBSD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 18 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 26640 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 9 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 9 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.57 GB |
| Single-Core Score | 1632 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4077 | |
| Integer Score | 1394 | |
| Floating Point Score | 1739 | |
|
AES-XTS
|
4077
6.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1135
5.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1645
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1051
2.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1413
1.66 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1463
458.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1582
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1445
460.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1474
11.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1458
16.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1537
1.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1624
10062.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1681
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1763
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1379
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2504
122.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2957
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2279
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1449
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1410
45.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1251
48.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 10310 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11650 | |
| Integer Score | 9763 | |
| Floating Point Score | 11271 | |
|
AES-XTS
|
11650
19.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7890
39.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13255
627.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5839
16.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10751
12.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10519
3.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11439
620.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9077
2.82 MB/sec |
|
|
Clang
|
11667
90.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9632
111.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10268
12.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12695
78651.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10343
568.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12587
96.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10557
260.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16594
814.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22871
311.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16123
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10351
92.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6169
197.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5326
205.8 images/sec |