| User | picknmix |
| Upload Date | Thu, 11 Jul 2024 09:58:17 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited MINISFORUM |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd MTBSD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 18 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 26640 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 18 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 18 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.57 GB |
| Single-Core Score | 1647 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3851 | |
| Integer Score | 1421 | |
| Floating Point Score | 1770 | |
|
AES-XTS
|
3851
6.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1236
6.25 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1665
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1063
3.00 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1478
1.74 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1426
446.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1585
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1524
485.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1443
11.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1470
17.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1685
2.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1672
10360.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1619
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1768
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1392
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2735
134.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2904
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2225
1.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1452
13.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1537
49.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1205
46.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 10426 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11499 | |
| Integer Score | 9807 | |
| Floating Point Score | 11589 | |
|
AES-XTS
|
11499
19.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7905
40.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
13067
618.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5692
16.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10697
12.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10491
3.29 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11168
606.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9861
3.07 MB/sec |
|
|
Clang
|
11575
90.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9981
115.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11464
14.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13005
80570.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
10395
571.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12685
97.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10493
258.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16183
793.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22698
309.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17755
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10541
94.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6381
204.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
5599
216.3 images/sec |