| User | picknmix |
| Upload Date | Thu, 04 Jul 2024 14:38:25 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI VGHH-XX |
| Motherboard | HUAWEI VGHH-XX-PCB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Maximum Frequency | 30201 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.43 GB |
| Single-Core Score | 1810 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4121 | |
| Integer Score | 1576 | |
| Floating Point Score | 1932 | |
|
AES-XTS
|
4121
7.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1502
7.60 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1822
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1319
3.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1581
1.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1583
496.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1683
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1622
516.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1566
12.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1554
18.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1878
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1811
11216.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1697
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1878
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1520
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3108
152.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3140
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2393
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1551
13.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1642
52.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1431
55.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 12158 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14036 | |
| Integer Score | 11499 | |
| Floating Point Score | 13272 | |
|
AES-XTS
|
14036
23.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11224
56.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16163
764.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7279
20.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11546
13.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11852
3.71 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13608
738.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9978
3.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
13390
104.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10696
124.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13335
16.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15492
95978.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12570
691.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14237
109.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12895
317.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
19896
976.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
23750
323.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
19790
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10472
93.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7470
238.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
6455
249.4 images/sec |