| User | 8r4x |
| Upload Date | Wed, 03 Jul 2024 17:12:59 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Aurora R7 |
| Motherboard | Alienware 0VDT73 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3989 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1032 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1413 | |
| Integer Score | 955 | |
| Floating Point Score | 1136 | |
|
AES-XTS
|
1413
2.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
993
5.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1159
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
911
2.57 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
921
1.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
906
283.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1010
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
838
267.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
972
7.58 Klines/sec |
|
|
Camera
|
922
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1048
1.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1077
6674.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
983
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1015
7.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
993
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1818
89.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1989
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1307
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
954
8.55 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
760
24.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1061
41.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4332 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3077 | |
| Integer Score | 4267 | |
| Floating Point Score | 4683 | |
|
AES-XTS
|
3077
5.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4501
22.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6344
300.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2018
5.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4472
5.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4142
1.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4871
264.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3828
1.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
5393
42.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4367
50.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4951
6.19 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5740
35562.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5286
290.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5599
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4271
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6335
310.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9118
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7170
5.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4607
41.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2161
69.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1605
62.0 images/sec |