| User | picknmix |
| Upload Date | Wed, 03 Jul 2024 15:00:12 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | PHONEMAX M10 |
| Model ID | PHONEMAX M10 |
| Motherboard | k69v1_64_k419 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CZ |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 5.62 GB |
| Single-Core Score | 347 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 596 | |
| Integer Score | 345 | |
| Floating Point Score | 309 | |
|
AES-XTS
|
596
1.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
341
1.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
401
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
317
892.6 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
294
344.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
353
110.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
376
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
374
119.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
361
2.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
306
3.55 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
153
191.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
497
3076.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
183
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
383
2.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
361
8.90 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
443
21.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
679
9.26 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
526
422.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
291
2.61 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
170
5.45 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
162
6.27 images/sec |
| Multi-Core Score | 1401 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2411 | |
| Integer Score | 1379 | |
| Floating Point Score | 1281 | |
|
AES-XTS
|
2411
4.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1624
8.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1947
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
982
2.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1165
1.37 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1522
476.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1794
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1476
470.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1209
9.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1026
11.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
826
1.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2198
13614.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
881
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1523
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1593
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1532
75.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2870
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2182
1.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
960
8.60 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
790
25.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
538
20.8 images/sec |