| Upload Date | Tue, 02 Jul 2024 11:39:03 +0000 |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | vivo V1932A |
| Model ID | vivo V1932A |
| Motherboard | sdm710 |
| Governor | schedutil |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm Qualcomm |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.71 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.71 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.30 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 414 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 696 | |
| Integer Score | 409 | |
| Floating Point Score | 377 | |
|
AES-XTS
|
696
1.19 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
345
1.75 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
462
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
409
1.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
397
466.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
388
121.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
451
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
440
140.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
443
3.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
366
4.24 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
210
262.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
578
3578.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
222
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
487
3.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
432
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
527
25.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
818
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
585
469.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
351
3.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
227
7.27 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
194
7.50 images/sec |
| Multi-Core Score | 1482 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2414 | |
| Integer Score | 1482 | |
| Floating Point Score | 1328 | |
|
AES-XTS
|
2414
4.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1547
7.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1950
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1186
3.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1523
1.79 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1520
476.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1770
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1491
475.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1467
11.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1075
12.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
826
1.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2246
13916.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
846
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1831
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1646
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1516
74.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2992
40.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2122
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1146
10.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
800
25.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
542
20.9 images/sec |