| User | 8r4x |
| Upload Date | Mon, 01 Jul 2024 23:28:10 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Aurora R7 |
| Motherboard | Alienware 0VDT73 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3989 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1036 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1389 | |
| Integer Score | 962 | |
| Floating Point Score | 1136 | |
|
AES-XTS
|
1389
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
966
4.89 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1143
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
881
2.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
925
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
923
289.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
993
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
959
305.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
987
7.69 Klines/sec |
|
|
Camera
|
900
10.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
979
1.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1051
6510.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
972
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1005
7.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
974
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1748
85.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1965
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1280
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
941
8.43 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1018
32.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
982
37.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4145 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2862 | |
| Integer Score | 4086 | |
| Floating Point Score | 4485 | |
|
AES-XTS
|
2862
4.88 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4199
21.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6035
285.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1780
5.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4637
5.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4738
1.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4580
248.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3393
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
5132
40.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4019
46.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4711
5.89 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5423
33598.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5183
284.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5370
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3955
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6128
300.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8939
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6792
5.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4761
42.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2023
64.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1466
56.7 images/sec |