| User | 8r4x |
| Upload Date | Sun, 30 Jun 2024 23:15:40 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Aurora R7 |
| Motherboard | Alienware 0VDT73 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 3989 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1329 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1033 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1391 | |
| Integer Score | 956 | |
| Floating Point Score | 1140 | |
|
AES-XTS
|
1391
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
972
4.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1134
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
819
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
929
1.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
924
289.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1001
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
971
309.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
982
7.65 Klines/sec |
|
|
Camera
|
898
10.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
990
1.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1040
6442.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
966
53.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
999
7.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
979
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1764
86.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1966
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1285
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
946
8.48 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1025
32.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1005
38.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4194 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2763 | |
| Integer Score | 4101 | |
| Floating Point Score | 4635 | |
|
AES-XTS
|
2763
4.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4355
22.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6111
289.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1792
5.05 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4815
5.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4896
1.53 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4575
248.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3422
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
5235
40.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3563
41.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4930
6.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5718
35422.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5266
289.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5521
42.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4136
102.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6140
301.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9254
126.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7273
5.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4815
43.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2070
66.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1518
58.7 images/sec |