| User | picknmix |
| Upload Date | Sun, 30 Jun 2024 06:10:54 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Shenzhen DOKE electronic co.,LTD MP100 |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4341 MHz |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1123 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2145 | |
| Integer Score | 1004 | |
| Floating Point Score | 1209 | |
|
AES-XTS
|
2145
3.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
939
4.75 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1288
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
730
2.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
981
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
919
287.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1062
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
941
299.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1042
8.12 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1248
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
853
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1257
7785.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1480
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1206
9.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1006
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1730
84.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2301
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1425
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1024
9.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
795
25.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
904
34.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 4797 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2496 | |
| Integer Score | 4696 | |
| Floating Point Score | 5400 | |
|
AES-XTS
|
2496
4.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5686
28.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7972
377.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1647
4.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6172
7.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5921
1.86 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5090
276.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2514
800.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
6836
53.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4656
54.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5399
6.76 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9105
56408.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6109
335.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7470
57.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4741
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7529
369.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9404
128.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11200
8.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5786
51.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2208
70.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1057
40.8 images/sec |