| Upload Date | Tue, 25 Jun 2024 09:50:37 +0000 |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop S5402ZA_S5402ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. S5402ZA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500H |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.63 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1356 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2585 | |
| Integer Score | 1156 | |
| Floating Point Score | 1586 | |
|
AES-XTS
|
2585
4.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
996
5.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1555
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
961
2.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1299
1.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1216
381.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1028
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
969
308.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1226
9.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1280
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1435
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1492
9243.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1264
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1639
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1299
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2552
125.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2698
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1996
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1279
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1379
44.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1140
44.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 7281 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4856 | |
| Integer Score | 6935 | |
| Floating Point Score | 8435 | |
|
AES-XTS
|
4856
8.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7322
37.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10587
500.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3130
8.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8169
9.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8506
2.66 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7528
408.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4852
1.51 MB/sec |
|
|
Clang
|
8922
69.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6757
78.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9164
11.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11091
68711.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8755
481.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10232
78.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7396
182.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13009
638.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16637
226.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13954
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7516
67.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3867
123.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2602
100.5 images/sec |