| User | Spider24 |
| Upload Date | Sun, 02 Oct 2022 09:46:51 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H270-Gaming 3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H270-Gaming 3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7600 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4100 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1050 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1415 | |
| Integer Score | 992 | |
| Floating Point Score | 1114 | |
|
AES-XTS
|
1415
2.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
956
4.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1132
53.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
943
2.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
937
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
971
304.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1050
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
996
317.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
999
7.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
960
11.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
776
970.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1063
6587.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1007
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
953
7.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
959
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1694
83.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1841
25.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1302
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
944
8.46 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
989
31.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1134
43.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 3591 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4773 | |
| Integer Score | 3397 | |
| Floating Point Score | 3814 | |
|
AES-XTS
|
4773
8.14 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3167
16.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4236
200.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2297
6.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3342
3.92 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3564
1.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3784
205.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3309
1.03 MB/sec |
|
|
Clang
|
3699
28.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3539
41.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3398
4.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3990
24717.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3575
196.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3834
29.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3672
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5325
261.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7261
98.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5001
4.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3536
31.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2276
72.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2341
90.5 images/sec |