| User | Sohail123 |
| Upload Date | Sun, 02 Oct 2022 06:33:08 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2xxx |
| Motherboard | HP 88DD |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2522 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1597 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1292 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2441 | |
| Integer Score | 1092 | |
| Floating Point Score | 1533 | |
|
AES-XTS
|
2441
4.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1249
6.32 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1435
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
827
2.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
730
856.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
1179
369.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1219
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1003
319.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1258
9.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1124
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1427
1.79 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1406
8713.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1606
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1444
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1285
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2450
120.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2674
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1761
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1204
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1330
42.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
996
38.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5367 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2661 | |
| Integer Score | 5030 | |
| Floating Point Score | 6547 | |
|
AES-XTS
|
2661
4.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6559
33.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8558
404.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1625
4.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6206
7.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7247
2.27 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5206
282.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2419
770.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
7694
59.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5188
60.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9218
11.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10910
67589.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7710
423.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9126
70.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4823
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7606
373.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10486
142.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11649
9.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6379
57.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3863
123.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1213
46.9 images/sec |