| User | Sohail123 |
| Upload Date | Sun, 02 Oct 2022 06:29:18 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-ec2xxx |
| Motherboard | HP 88DD |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2522 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1597 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 764 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1262 | |
| Integer Score | 670 | |
| Floating Point Score | 883 | |
|
AES-XTS
|
1262
2.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
785
3.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
802
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
664
1.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
601
705.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
660
206.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
679
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
545
173.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
688
5.36 Klines/sec |
|
|
Camera
|
647
7.50 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
785
981.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
717
4440.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
888
48.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
784
6.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
719
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1464
71.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1540
21.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
963
773.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
689
6.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1029
32.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
590
22.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4085 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1618 | |
| Integer Score | 3893 | |
| Floating Point Score | 4913 | |
|
AES-XTS
|
1618
2.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5521
27.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6885
325.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1606
4.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4318
5.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4883
1.53 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3968
215.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2133
679.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
5243
40.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3597
41.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5599
7.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6797
42112.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4329
238.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5596
43.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4046
99.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6779
332.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9098
124.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7973
6.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4789
42.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3707
118.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1236
47.7 images/sec |