| User | ilorivero |
| Upload Date | Sun, 02 Oct 2022 01:13:13 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B450M-GAMING/BR |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3691 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 953 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1848 | |
| Integer Score | 835 | |
| Floating Point Score | 1058 | |
|
AES-XTS
|
1848
3.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
973
4.92 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1002
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
818
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
707
829.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
705
220.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
833
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
749
238.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
804
6.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
989
11.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
996
1.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
955
5917.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1213
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
905
6.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
962
23.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1816
89.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1700
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1181
948.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
809
7.25 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
903
28.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
694
26.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5500 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5865 | |
| Integer Score | 5190 | |
| Floating Point Score | 6111 | |
|
AES-XTS
|
5865
10.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5837
29.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6749
319.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3009
8.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5613
6.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5840
1.83 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5650
306.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3726
1.16 MB/sec |
|
|
Clang
|
6171
48.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5417
62.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6583
8.24 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8253
51129.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5950
327.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6195
47.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5667
139.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9637
472.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11199
152.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8935
7.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5327
47.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3218
102.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2367
91.4 images/sec |