| User | alienwarex14test |
| Upload Date | Sat, 01 Oct 2022 17:37:35 +0000 |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware x14 |
| Motherboard | Alienware 01CYTC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.68 GB DDR5 SDRAM 2593 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1769 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4648 | |
| Integer Score | 1534 | |
| Floating Point Score | 1799 | |
|
AES-XTS
|
4648
7.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1367
6.91 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1708
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1308
3.69 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1577
1.85 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1514
474.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1651
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1698
540.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1529
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1502
17.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1750
2.19 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1571
9730.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1523
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1816
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1393
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2919
143.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2979
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2261
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1445
12.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1593
50.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1333
51.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 12367 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 13005 | |
| Integer Score | 11954 | |
| Floating Point Score | 13156 | |
|
AES-XTS
|
13005
22.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11482
58.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15473
732.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7352
20.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12448
14.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
13091
4.10 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13623
739.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
11392
3.54 MB/sec |
|
|
Clang
|
13250
103.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11389
132.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10952
13.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14978
92794.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12276
674.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14631
112.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12342
304.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20961
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
25129
342.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
19603
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10904
97.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8107
259.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
6158
237.9 images/sec |