| User | tranminhtri283 |
| Upload Date | Sat, 01 Oct 2022 15:12:12 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X570ZD_F570ZD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X570ZD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2500U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3487 MHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Raven Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 12.00 GB DDR4 SDRAM 933 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 760 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1592 | |
| Integer Score | 669 | |
| Floating Point Score | 818 | |
|
AES-XTS
|
1592
2.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
672
3.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
891
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
586
1.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
637
748.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
600
187.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
719
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
603
192.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
615
4.79 Klines/sec |
|
|
Camera
|
746
8.65 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
535
669.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
812
5033.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
938
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
832
6.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
780
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1433
70.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1399
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1063
853.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
703
6.30 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
585
18.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
476
18.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2593 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2608 | |
| Integer Score | 2526 | |
| Floating Point Score | 2736 | |
|
AES-XTS
|
2608
4.45 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2689
13.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3746
177.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1471
4.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2474
2.91 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2641
827.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2978
161.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2063
657.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2797
21.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2513
29.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2685
3.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3262
20207.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2484
136.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3317
25.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3049
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4567
224.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4754
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3489
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2116
19.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1699
54.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1074
41.5 images/sec |