| Upload Date | Sat, 01 Oct 2022 01:48:25 +0000 |
| Views | 24 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 11 |
| Model | Wingtech TMRVL4G |
| Model ID | Wingtech TMRVL4G |
| Motherboard | S98117AA1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6762V/WA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 2.76 GB |
| Single-Core Score | 151 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 292 | |
| Integer Score | 165 | |
| Floating Point Score | 97 | |
|
AES-XTS
|
292
509.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
178
920.5 KB/sec |
|
|
Image Compression
|
218
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
175
494.3 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
152
177.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
161
50.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
215
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
161
51.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
160
1.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
96
1.12 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
49
61.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
225
1391.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
21
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
141
1.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
153
3.77 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
109
5.35 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
255
3.47 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
151
121.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
108
963.8 pixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
64
2.03 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
52
2.02 images/sec |
| Multi-Core Score | 792 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1469 | |
| Integer Score | 805 | |
| Floating Point Score | 652 | |
|
AES-XTS
|
1469
2.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
935
4.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1208
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
644
1.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
757
888.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
891
279.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1191
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
894
284.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
679
5.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
402
4.66 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
350
437.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
907
5620.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
453
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
749
5.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1000
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
676
33.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1554
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1122
901.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
547
4.90 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
437
14.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
300
11.6 images/sec |