| User | m4str0k |
| Upload Date | Sat, 01 Oct 2022 00:40:47 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming A15 FA506IV_FA506IV |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FA506IV |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4167 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1158 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1928 | |
| Integer Score | 1029 | |
| Floating Point Score | 1308 | |
|
AES-XTS
|
1928
3.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
872
4.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1291
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
870
2.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
958
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
936
293.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1084
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1041
331.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1030
8.03 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1264
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
966
1.21 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1247
7727.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1454
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1302
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1171
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2090
102.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2333
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1562
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1040
9.32 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
850
27.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1062
41.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6421 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3834 | |
| Integer Score | 6167 | |
| Floating Point Score | 7401 | |
|
AES-XTS
|
3834
6.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7169
36.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10723
507.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2333
6.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7735
9.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7554
2.37 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6910
375.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3528
1.10 MB/sec |
|
|
Clang
|
7994
62.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6315
73.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7442
9.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11937
73952.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8820
484.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10261
79.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6502
160.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9446
463.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13887
189.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13427
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7349
65.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3119
99.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1728
66.8 images/sec |