| User | TimLiu |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 17:58:53 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. BM6AD_BM1AD_BP1AD |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. BM6AD_BM1AD_BP1AD |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4460 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 4.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 787 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1094 | |
| Integer Score | 737 | |
| Floating Point Score | 844 | |
|
AES-XTS
|
1094
1.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
832
4.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
925
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
578
1.63 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
717
841.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
739
231.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
713
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
725
231.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
741
5.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
711
8.24 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
617
772.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
828
5127.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
714
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
754
5.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
758
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1229
60.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1526
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1011
812.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
728
6.52 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
796
25.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
676
26.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 2380 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1758 | |
| Integer Score | 2325 | |
| Floating Point Score | 2604 | |
|
AES-XTS
|
1758
3.00 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2512
12.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2990
141.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1088
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2692
3.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2557
801.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2340
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2082
663.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
2877
22.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2514
29.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2700
3.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3200
19824.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2844
156.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2897
22.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2411
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3660
179.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5021
68.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3968
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2452
22.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1454
46.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
838
32.4 images/sec |