| User | TimLiu |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 17:29:42 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H610M-K D4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-12100 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1579 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3364 | |
| Integer Score | 1370 | |
| Floating Point Score | 1734 | |
|
AES-XTS
|
3364
5.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1263
6.39 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1627
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1159
3.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1098
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1444
452.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1517
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1426
454.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1455
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1429
16.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1696
2.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1567
9710.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1639
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1727
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1391
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2604
127.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2868
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2177
1.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1433
12.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1477
47.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1180
45.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5553 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4015 | |
| Integer Score | 5341 | |
| Floating Point Score | 6269 | |
|
AES-XTS
|
4015
6.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5300
26.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7443
352.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2433
6.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6301
7.40 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6715
2.10 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6130
332.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4405
1.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
5917
46.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5451
63.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7705
9.64 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8278
51288.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6109
335.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6885
53.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5388
132.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8561
420.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11265
153.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10926
8.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5866
52.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2964
94.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2219
85.7 images/sec |