| User | TimLiu |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 16:43:34 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Insider Preview (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X99-WS/IPMI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2696 v3 |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores, 36 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3805 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 18 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 18 |
| L2 Cache | 256 KB x 18 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1067 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 836 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1128 | |
| Integer Score | 794 | |
| Floating Point Score | 879 | |
|
AES-XTS
|
1128
1.92 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
885
4.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
902
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
835
2.35 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
752
883.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
766
239.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
761
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
783
249.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
758
5.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
720
8.35 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
709
887.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
855
5298.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
660
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
788
6.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
808
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1397
68.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1587
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
975
783.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
720
6.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
815
26.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
750
29.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 11721 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8482 | |
| Integer Score | 11626 | |
| Floating Point Score | 12466 | |
|
AES-XTS
|
8482
14.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
14915
75.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
16399
775.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
6111
17.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11296
13.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12146
3.81 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12584
682.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
10568
3.29 MB/sec |
|
|
Clang
|
13409
104.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10611
123.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8815
11.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17545
108697.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13330
732.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
14293
110.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13005
320.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18541
909.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
25104
342.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15455
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11929
106.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8022
256.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4282
165.4 images/sec |