| User | kweki |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 13:55:45 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D42 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B660M MORTAR WIFI DDR4 (MS-7D42) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1899 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5108 | |
| Integer Score | 1624 | |
| Floating Point Score | 1959 | |
|
AES-XTS
|
5108
8.71 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1411
7.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1828
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1447
4.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1648
1.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1616
506.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1703
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1775
565.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1651
12.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1584
18.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1880
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1740
10781.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1839
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1903
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1509
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3131
153.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3213
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2430
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1515
13.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1746
55.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1456
56.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 13156 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7326 | |
| Integer Score | 12809 | |
| Floating Point Score | 14880 | |
|
AES-XTS
|
7326
12.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
12619
63.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18629
881.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4890
13.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16582
19.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
17950
5.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14643
794.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8215
2.56 MB/sec |
|
|
Clang
|
17809
138.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12660
146.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15574
19.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19433
120395.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
16339
898.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19018
146.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12071
297.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
21497
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
26724
364.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
26824
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14281
127.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7449
238.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4256
164.5 images/sec |