| User | kweki |
| Upload Date | Fri, 30 Sep 2022 13:49:10 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D42 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B660M MORTAR WIFI DDR4 (MS-7D42) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1906 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4440 | |
| Integer Score | 1676 | |
| Floating Point Score | 1981 | |
|
AES-XTS
|
4440
7.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1479
7.48 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1871
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1492
4.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1713
2.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1654
518.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1797
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1784
568.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1685
13.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1648
19.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1934
2.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1766
10943.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1805
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1926
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1524
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3285
161.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3213
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2437
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1528
13.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1776
56.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1460
56.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 13241 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7488 | |
| Integer Score | 12898 | |
| Floating Point Score | 14942 | |
|
AES-XTS
|
7488
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13005
65.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
18728
886.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4781
13.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
16982
19.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
17942
5.62 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14808
803.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8203
2.55 MB/sec |
|
|
Clang
|
18015
140.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12728
147.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15657
19.6 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
19718
122161.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
16405
901.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19025
146.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12076
297.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
21358
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27172
370.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27434
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14272
127.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7422
237.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4225
163.3 images/sec |